چت GPT  مخفف ترانسفورماتور از پیش آموزش داده شده مبتنی بر چت، توسط Open AI در اواخر نوامبر ۲۰۲۲ معرفی شد. که در سال ۲۰۲۰ به عنوان نسل سوم مدل پیش بینی زبان معرفی شد.  چت GPT یک ربات چت است که می‌تواند به طور فعال در بحث‌ها شرکت کند و پاسخ‌های مرتبط به پرسش‌ها را به شیوه‌ای شبیه انسان ایجاد کند. به لطف یادگیری نظارت شده، ربات چت می تواند حجم زیادی از داده ها را تجزیه و تحلیل کند.

این ربات چت محبوبیت زیادی به دست آورده است زیرا از تمام محدودیت هایی که فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی تاکنون داشته اند فراتر رفته است. واقعیت این است که چت GPT  می تواند جایگزین هوش انسانی شود زیرا نه تنها به سوالات پاسخ خودکار می دهد، بلکه با در نظر گرفتن مکالمات قبلی پاسخ می دهد.

علاوه بر این، می‌تواند داستان‌ها و شعر بنویسد، تحقیق و تجزیه و تحلیل کند، نکاتی را در مورد چگونگی افزایش ترافیک به اشتراک بگذارد، توضیحات متا و کپی‌های تبلیغاتی و حتی کدهای برنامه‌نویسی واقعی ایجاد کند. چت بات شگفت‌انگیز است و مطمئناً ناشران و تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از آن برای نوشتن محتوای جذاب یا ارائه استراتژی‌های بازاریابی استفاده کنند.

چگونه می توانید از چت GPT  برای سئو و نوشتن محتوا استفاده کنید؟

۱. کلمات کلیدی مرتبط را شناسایی و ارائه دهید

شما می توانید با استفاده از چت GPT بدون زحمت و به سرعت تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ربات چت را باز کنید، چند کلمه کلیدی هدفی را که می خواهید رتبه بندی کنید بنویسید و منتظر بمانید تا لیستی از کلمات کلیدی مرتبط بارگیری شود. مزیت این است که لیستی از کلمات کلیدی را بر اساس آخرین نتایج جستجو پیشنهاد می کند.

۲. دستور زبان و املا را بررسی کنید

به لطف برنامه کامپیوتری GPT-3، چت GPT می تواند به دستیار نوشتن روزانه شما تبدیل شود. اگر از پیشنهادات و بازخوردهای ارائه شده توسط ربات چت پیروی کنید، می توانید کیفیت و سبک نوشتاری خود را بهبود بخشید. علاوه بر این، چت به طور خودکار اشتباهات املایی و گرامری شما را تصحیح می کند.

۳. پشتیبانی مشتری مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کنید

بدون شک، خدمات موثر به مشتریان، انگیزه اصلی رشد کسب و کار و رضایت مشتری است، به خصوص زمانی که ۲۴/۷ در دسترس باشد. علاوه بر ایجاد محتوا، ربات چت ممکن است وظایف زبانی مانند بازنویسی، تلخیص، ترجمه، و پاسخ به سوالات را نیز انجام دهد. مزیت اصلی این است که پاسخ‌های فردی را به هر مشتری ارائه می‌کند و اطمینان می‌دهد که مصرف‌کنندگان اطلاعات مورد نیاز خود را به موقع به دست می‌آورند.

از پیام‌های قبلی، کسب ‌و کارها می‌توانند اطلاعات قابل اعتمادی در مورد نیازها و ترجیحات مشتریان دریافت کنند و کمپین‌های تبلیغاتی خود را بر این اساس تنظیم کنند. استفاده از اطلاعات به‌روز و پاسخگویی فوری به سؤالات مشتریان، رضایت مشتری را افزایش می‌دهد و به بازاریابان اجازه می‌دهد بیشتر بر روی وظایف استراتژیک تمرکز کنند.

۴. محتوای خلاقانه تولید کنید

جای تعجب نیست که چت GPT  مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند سئو و بازاریابی را متحول کند و فرصت ها و شانس های جدیدی را به ارمغان بیاورد.  یکی از اصلی ترین استراتژی های سئو برای افزایش ترافیک ارگانیک و جلب اعتماد گوگل و خوانندگان، داشتن محتوای عالی است. پیاده سازی با کیفیت بالا و حرفه ای ربات چت باعث صرفه جویی در ساعات ناشران در تولید محتوای سفارشی، رضایت کاربران، جمع آوری ابرداده و بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو می شود.

چت GPT  چه معایبی دارد؟

اگرچه علاقه‌مند شدن به چت GPT و برنامه‌های چشمگیر آن آسان است، اما ناشران باید به نقاط ضعف آن نیز توجه کافی داشته باشند. تکیه کامل به این فناوری برای سئو ممکن است خطرناک باشد و در صورت استفاده نادرست منجر به جریمه شود.

۱. رویدادهای فعلی ناشناخته هستند

یکی از معایب اصلی چت GPT این است که داده های آن بر اساس رویدادهای قبل از سال ۲۰۲۱ است و فاقد به روز رسانی روزانه است. بنابراین، اگر می‌خواهید از یک ربات چت برای ایجاد محتوای واقعی در مورد آخرین رویدادها استفاده کنید، باید از یک راه‌حل جایگزین استفاده کنید.

۲. می تواند نادرست باشد

ما نباید فراموش کنیم که چت GPT  نمی تواند به طور کامل جایگزین هوش انسانی شود و همیشه ۱۰۰٪ دقیق نیست. در حال حاضر، جلوگیری از ارائه اطلاعات اشتباه یا نادرست توسط ربات چت غیرممکن است، بنابراین باید بیشتر مراقب باشید. یکی دیگر از معایب این است که پیش داوری ها را به نمایش می گذارد زیرا در ابتدا بر اساس مجموعه داده ای آموزش داده شده بود که به ندرت می تواند از سوگیری داده ها مشخص باشد. اگر مردم این تعصبات و اطلاعات نادرست را بدیهی بدانند، می تواند به طور خودکار به منبع سردرگمی تبدیل شود. اگرچه محتوای هوش مصنوعی در بیشتر مواقع آموزنده و به خوبی نوشته شده است، اما فاقد عمق و چشم انداز کافی برای باکیفیت و منحصر به فرد کردن آن است.

۳. محتوای ایجاد شده توسط چتGPT  قابل شناسایی است

الگوریتم های گوگل آنقدر پیش رفته اند که اکنون می توان محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کرد. این فناوری بر اساس مقالات، وب‌سایت‌ها و کتاب‌های مختلف آموزش داده می‌شود، بنابراین آنچه را که قبلاً در دسترس عموم بوده است، بازآفرینی و بیان می‌کند. موضوع این است که استفاده از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی با دستورالعمل های گوگل مغایرت دارد که با عرضه به روز رسانی محتوای مفید اهمیت بیشتری پیدا کرده است. اگر الگوریتم ها شما را با استفاده از محتوای تولید شده به طور خودکار شناسایی کنند،SEO  شما قطعاً از عواقب آن متحمل خواهد شد.

برای اجتناب از چالش‌های ذکر شده در بالا و استفاده مؤثرتر ازچت GPT، مهم است که بدانیم ربات چت انسانی نیست و نمی‌تواند با هوش انسانی سازگار باشد. این و سایر فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی باید به عنوان دستیار و تسهیل‌کننده در نظر گرفته شوند و نه به عنوان جایگزینی برای انسان. ویژگی‌های شگفت‌انگیز چت GPT را می‌توان به طور مؤثر با انسان‌ها ترکیب کرد تا در زمان صرفه‌جویی و اثربخشی افزایش یابد.

جمع بندی

چت GPT  یک مدل زبان قدرتمند است که توسط Open AI برای تولید زبانی شبیه انسان ایجاد شده است. بر اساس مقادیر زیادی از داده های آموزش دیده، می تواند به صورت تعاملی به سوالات پاسخ دهد و اطلاعات مفیدی را به سرعت ارائه دهد. چتGPT  با ارائه روش های جدید برای افزایش اثربخشی، از جمله SEO و بازاریابی، به سرعت بسیاری از صنایع را تحت تأثیر قرار داده است. به عنوان مثال، می‌تواند در حین پاسخ دادن به سؤالات، افراد را در گفتگوها درگیر کند، محتوای سئو در ژانرها و سبک‌های مختلف تولید کند و ابرداده ایجاد کند.

با این حال، وقتی صحبت از تولید محتوای با کیفیت و معتبر می‌شود، چت GPT  بهترین نیست، زیرا همچنان می‌تواند پاسخ‌های مغرضانه یا تبعیض‌آمیز ارائه دهد یا منجر به اطلاعات نادرست شود. لازم به ذکر است که داده های آن فقط به رویدادهای قبل از سال ۲۰۲۱ محدود می شود، بنابراین نمی تواند محتوای به روز تولید کند. علاوه بر این، محتوای ربات چت می‌تواند به راحتی توسط الگوریتم‌های گوگل شناسایی شود و منبع جریمه‌هایی باشد و در عین حال مانع از سئو می‌شود. اگرچه این فناوری چشمگیر برای کارهای غیرشناختی مختلف مناسب است، محدودیت‌های چت GPT باید وسیله‌ای برای قدردانی از انسان‌ها و فناوری نوآورانه باشد و سعی شود هر دوی آنها را برای نتایج بهتر ترکیب کند.

انتهای مطلب/ منبع