استراتژی های فروش دقیقا چیست؟ آنها استراتژی ها و تکنیک هایی هستند که توسط تیم های فروش برای فروش محصولات و خدمات کسب و کارشان به مشتریان مناسب استفاده می شود .امروزه، تکنیک‌ها و استراتژی‌های فروش که توسط کسب‌وکارها استفاده می‌شود، معمولاً انواع مختلف بازاریابی دیجیتال هستند. استراتژی‌های فروش مدرن تقریباً تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال مانند ارسال ایمیل و وبلاگ‌نویسی هستند.

آشنایی با استراتژی های مدرن فروش

امروزه کسب و کارها از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ برای فروش استفاده می کنند. دیجیتال مارکتینگ در اصل نامی است که به همه انواع بازاریابی که از طریق اینترنت انجام می شود داده می شود. انواع مختلفی از دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی رسانه های اجتماعی .بیایید قبل از بحث در مورد نقش نوشتن محتوا به سرعت هر یک از این انواع را مرور کنیم.

بازاریابی محتوا: بازاریابی محتوا یک نوع رایج و پرکاربرد بازاریابی دیجیتال است که در آن اشکال مختلف محتوا ایجاد و توزیع می شود تا در معرض دید و محبوبیت برند بهبود یابد. محتوای توزیع شده در این نوع بازاریابی شامل وبلاگ ها، توصیه ها، خبرنامه ها و موارد مشابه است.

بازاریابی ایمیلی: همانطور که از نام آن مشخص است، این نوع بازاریابی شامل ارسال ایمیل به منظور تبلیغ یک کسب و کار خاص و کالاهایی است که ارائه می دهد. این یک تکنیک فروش عالی است زیرا به شما امکان می دهد مستقیماً با خریداران و مشتریان در تماس باشید و توجه آنها را جلب کنید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی: بازاریابی رسانه های اجتماعی نوعی بازاریابی است که در آن محتوا از طریق رسانه های اجتماعی به منظور تبلیغ یک تجارت و کالاهای آن ایجاد و به اشتراک گذاشته می شود. تقریباً بازاریابی محتوایی است که در آن تنها ابزار انتشار محتوا رسانه های اجتماعی است.

نقش محتوا

در بازاریابی محتوا معمولا دو نوع محتوا وجود دارد که برای اهداف تبلیغاتی و بازاریابی استفاده می شود. یکی از آنها نوع محتوای “بصری” است که شامل تصاویر و گرافیک است. نوع دیگر محتوای نوشتاری است که شامل وبلاگ ها، ایمیل ها، خبرنامه ها و توصیفات می باشد. در بازاریابی ایمیلی، ضروری است که پیام توجه گیرنده را جلب کند و آن را حفظ کند تا گیرنده بتواند تمام بدنه نامه را مرور کند و اقدامات لازم را انجام دهد. برای نوشتن چنین ایمیل های جذاب و جذابی، مهارت های خوبی در نوشتن محتوا لازم است.

همین امر در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز صدق می کند. پست ها و محتوای منتشر شده در رسانه های اجتماعی باید جذاب، منحصر به فرد و اصلی باشند تا بتوانند اثری بر بینندگان بگذارند. برای رسیدن به این هدف، به مهارت های نوشتن محتوا نیاز است. به طور خلاصه می توان گفت: مهارت های نوشتن محتوا در استراتژی های فروش مدرن نقش مهمی ایفا می کند، زیرا برای ایجاد محتوای منحصر به فرد و جذاب که توجه مخاطب را جلب کرده و حفظ می کند، ضروری است.

کیفیت محتوای خوب

بیایید به برخی از کارهایی که باید انجام دهید تا محتوای خود را با کیفیت بالا بسازید نگاه کنیم.

۱.پژوهش مفهومی و مخاطب شناسی

دو نوع اصلی تحقیق وجود دارد که باید برای ایجاد محتوای خوب انجام دهید. یکی از انواع تحقیقاتی است که شامل یادگیری در مورد موضوع و مفهومی است که قرار است درباره آن بنویسید. به عنوان مثال، اگر در مورد سئو می نویسید، باید در مورد مواردی مانند سئو چیست، به چه انواعی تقسیم می شود و چه مراحلی را شامل می شود، تحقیق کنید.

نوع دیگر تحقیق، مخاطب پژوهی است. شما باید درک کنید که چه نوع افرادی محتوای شما را می خوانند تا بتوانید آن را بر اساس آن بنویسید. با انجام تحقیق در مورد مخاطب، می توانید متوجه شوید که مخاطبان شما به طور کلی در کجا قرار دارند، در چه گروه سنی قرار می گیرند و برای یک شغل چه می کنند و غیره. با این اطلاعات، می توانید محتوای خود را متناسب با آنها بنویسید اولویت ها.

۲. منحصر به فرد بودن و اصالت

اینها نیز دو ویژگی نوشتن محتوای با کیفیت هستند. وقتی مطالبی را برای اهداف بازاریابی یا فروش و غیره می نویسید، باید مطمئن شوید که چیزی را از منبع کپی نکنید یا چیزی را که به طور غیراخلاقی از جای دیگری گرفته شده است، ننویسید. انجام این کار ارزش محتوای شما را کاهش می دهد و اعتبار شما را خدشه دار می کند. به عنوان یک برند یا کسب و کاری که سعی در فروش دارد، هر دوی اینها نتایج بسیار نامطلوبی هستند که باید از آنها اجتناب کنید. برای اطمینان از منحصر به فرد بودن و اصالت در محتوای خود، باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • تحقیقات خود را به طور گسترده و بدون اتکای بیش از حد به یک منبع واحد انجام دهید
  • هیچ گزاره یا متنی را مستقیماً از منبع نگیرید
  • پس از اتمام نوشتن محتوا، یک بررسی سرقت ادبی روی آن انجام دهید


۳. تصحیح کنید

به غیر از سرقت ادبی، انواع دیگری از خطاها و نقص ها وجود دارد که می تواند در یک محتوا رخ دهد. این خطاها می توانند تاثیر بدی بر کیفیت محتوا داشته باشند، به همین دلیل یافتن و حذف آنها بسیار مهم است. تصحیح و ویرایش پس از نوشتن بخش مهمی از نوشتن محتوای با کیفیت بالا است.

اگر به دنبال نوشتن محتوای خوب به عنوان بخشی از استراتژی فروش خود هستید، باید این مرحله را در این فرآیند بگنجانید. برای دریافت کمک در یافتن و حذف خطاها از محتوای خود، باید از یک گرامر آنلاین کمک بگیرید . چک کننده های دستور زبان آنلاین اساساً متن ارائه شده را اسکن می کنند و در عرض چند ثانیه خطاهای موجود در آن را پیدا می کنند. سپس پس از یافتن خطاها، پیشنهادات مناسبی نیز برای اصلاح آن خطاها ارائه می کنند.

جمع بندی

محتوای خوب با تحقیقات پشت آن، ساختاری که با آن مطابقت دارد و همچنین عدم وجود خطا و نقص تعریف می شود. عوامل دیگری نیز وجود دارند که در ایجاد محتوای موثر نقش دارند، اما این سه مورد از مهمترین آنها هستند.

انتهای مطلب/ منبع