ارائه دهنده خدمات میزبانی وب یا میزبان وب سرویسی است که فناوری مورد نیاز برای مشاهده آنلاین وب سایت را ارائه می دهد. یک میزبان وب را به عنوان پایگاه اصلی وب سایت خود در نظر بگیرید. وب سایت ها یا صفحات وب در رایانه های خاصی به نام سرور ذخیره می شوند و از طریق سرور صفحات وب شما متصل شده و به مرورگرهای اینترنتی تحویل داده می شوند. بنابراین، زمانی که کاربران می خواهند وب سایت شما را مشاهده کنند، تنها کاری که باید انجام دهند این است که آدرس وب سایت یا دامنه شما را در مرورگر خود تایپ کنند.

هنگام ساخت یک وب سایت، شرکت ها معمولاً زمان و منابع زیادی را روی طراحی، توسعه، بازاریابی دیجیتال و سئو سرمایه گذاری می کنند. اما میزبانی وب یکی از زمینه‌هایی است که بیشتر به آن فکر می‌کنند. اگر مایلید برای اطمینان از ظاهر خوب وب سایت و جذب ترافیک به آن سرمایه گذاری کنید، چرا مطمئن نمی شوید که وب سایت واقعی سریع، کاربردی و انعطاف پذیر است؟  استفاده از یک میزبان وب با کیفیت بالا می تواند نرخ تبدیل شما را در کنار سایر مزایای مفید به حداکثر برساند.

چگونه میزبانی وب برای مشاغل مفید است

اگر می خواهید یک وب سایت برای کسب و کار خود داشته باشید، به یک میزبان وب نیاز دارید. اگرچه میزبانی وب معمولاً در پس زمینه ذهنیت یک کسب و کار قرار می گیرد، اما برای حضور آنلاین شما بسیار مهم است. یک میزبان وب قابل اعتماد می تواند به شرکت شما مزایای مختلفی بدهد، مانند:

  • بهبود عملکرد سایت
  • مدیریت موثر داده ها
  • امنیت تقویت شده

ویژگی های مورد انتظار از ارائه دهندگان هاست

میزبان های وب چیزی بیش از خدمات میزبانی وب برای مشاغل ارائه می دهند. شرکت‌های میزبان وب خدمات متعددی را ارائه می‌دهند که تجربه‌ای بدون دردسر را برای صاحبان کسب ‌و کار تضمین می‌کنند و مطمئن می‌شوند که تمرکز آنها تنها زمان و انرژی صرف شده برای کسب ‌و کارشان است. در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید از یک ارائه دهنده میزبانی وب خوب انتظار داشته باشید:

  • حساب های ایمیل: ارائه دهندگان میزبانی از کاربران می خواهند که نام دامنه خود را ایجاد کنند. نام دامنه و حساب های ایمیل یکی از ویژگی های ارائه شده خواهد بود.
  • دسترسی FTP:  به شما امکان می دهد فایل ها را از یک کامپیوتر محلی به سرور وب آپلود کنید. وب سایت شما از طریق اینترنت قابل دسترسی خواهد بود و فایل ها با استفاده از این ویژگی از رایانه شما مستقیماً به سرور منتقل می شوند. دسترسی به FTP برای توسعه دهندگان وب حیاتی است.
  • پشتیبانی از وردپرس: وردپرس، که تقریباً نیمی از وب‌سایت‌های موجود در اینترنت را تامین می‌کند، راهی مناسب برای ایجاد و مدیریت محتوای وب‌سایت شما است.
  • امنیت پیشرفته: بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی، اکنون گواهینامه های SSL رایگان را با خدمات میزبانی خود ارائه می دهند.

چرا میزبانی وب برای سئو مهم است

وقتی صحبت از سئو به میان می آید، گوگل تلاش می کند تا بهترین نتایج ممکن را برای کاربران خود ارائه دهد. این بدان معنی است که یک میزبان وب قوی و قابل اعتماد پایه و اساس تلاش های سئوی شما را خواهد گذاشت. گوگل چندین عامل را بررسی می کند تا اطمینان حاصل کند که کاربر پس از استفاده از موتور جستجوی خود، تجربه مثبتی دارد. وب‌سایت‌هایی که با UX بهبودیافته سریع‌تر کار می‌کنند، می‌توانند رتبه‌بندی خود را افزایش دهند.

امروزه سئو یک تمرکز بزرگ برای تقریباً همه مشاغل و برندها است. همه می خواهند که سایتشان در صفحه اول گوگل برای جست و جوهای مرتبط فهرست شود. وب سایت هایی که نتوانند در صفحه ۱ گوگل رتبه بندی کنند، احتمالاً یافت نمی شوند. سه دلیل اصلی برای اهمیت میزبانی وب برای سئو وجود دارد: سرعت، امنیت و مکان.

سرعت

اگر از منظر عملی به آن نگاه کنیم، سرعت یک عامل بسیار مهم برای سئو است. یک میزبان وب کند و ارزان باعث ایجاد یک وب سایت کند می شود. که منجر به رتبه‌بندی ضعیف، ترافیک ارگانیک کم و حداقل سرنخ می‌شود. راه حل آن یک میزبان وب خوب دارای سرعت بالایی خواهد بود که زمان بارگذاری صفحات شما را کاهش می دهد.

امنیت

بدون یک سیستم امنیتی قوی برای وب سایت شما، می تواند از مشکلاتی مانند هکرها، صفحات اسپم و بک لینک های جعلی رنج ببرد. همه این موارد می تواند به رتبه بندی گوگل شما آسیب برساند و به طور بالقوه منجر به یک اقدام دستی می شود. اگر از یک میزبان وب با سیستم امنیتی قوی استفاده نمی کنید، می تواند بر تلاش های سئوی شما تأثیر منفی بگذارد.

یکی از ویژگی هایی که ارائه دهندگان میزبان وب ممکن است ارائه دهند، لایه سوکت ایمن (SSL) است. این یک گواهی امنیتی است که فناوری استاندارد برای ایمن نگه داشتن اتصال اینترنت است.  یکی دیگر از جنبه های مثبت امنیت قوی ناشی از پشتیبانی فنی قابل اعتماد و خدمات مشتری است. به عنوان یک شرکت، می خواهید اطمینان حاصل کنید که میزبان وب مورد استفاده از پشتیبانی فنی و خدمات مشتری با کیفیت بالا برخوردار است.

موقعیت مکانی

موقعیت مکانی یک عامل مهم در سئوی وب سایت شما است. موتورهای جستجو هنگام جستجوی نتایج بهینه، سیگنال های مبتنی بر مکان را در نظر می گیرند. چند سوال برای بررسی:

  • کاربر کجاست؟
  • کسب و کار کجاست؟
  • سایت در کجا قرار دارد؟

همه اینها دلایل عملی برای میزبانی وب سایت شما هستند. در تعیین مسافتی که داده باید طی کند و سرعت آن نقش دارد. استفاده از یک میزبان وب ارزان می تواند منجر به عدم قرار گرفتن در یک مرکز داده محلی شود. این به طور بالقوه می تواند بر وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد، از جمله نحوه عملکرد سایت برای کاربران و رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما.

آموزش مشتریان در مورد ارزش میزبانی خوب

مشتریان یا سهامداران شما در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی برای ایجاد یک وب سایت موفق (محتوا، سئو و غیره) کرده اند. انتخاب میزبان وب اشتباه می تواند تمام سرمایه گذاری های دیگر را تضعیف کند. انتخاب میزبان وب مناسب می تواند تقریباً فوراً سرعت و جایگاه شما را بهبود بخشد. اگر وب سایت شما میزبانی وب ضعیفی داشته باشد، خطر تأثیر منفی بر سئوی شما را دارد. اگر هاست وب کند باشد، به احتمال زیاد کاربر صفحه شما را ترک کرده و به گزینه دیگری روی می آورد. هر وب سایتی که بارگذاری آن بیش از چند ثانیه طول بکشد، کاربران خود را از دست خواهدداد.

انتهای مطلب/ منبع