جان مولر از گوگل می گوید که سئوی فنی هنوز اهمیت دارد، علیرغم ادعاهایی که اهمیت آن کم شده است. از زمان به‌روزرسانی سند سیستم‌های رتبه‌بندی گوگل، جامعه سئو درباره اهمیت سئو فنی بحث کرده است. گوگل تصریح می کند که علیرغم تغییرات اسناد، عناصر فنی کلیدی باقی می مانند.

جان مولر مدافع جستجوی گوگل، اخیراً اهمیت مداوم سئوی فنی را تأیید کرد و با ادعاهایی مبنی بر کاهش اهمیت آن مقابله کرد. اظهارات او در پاسخ به نظری در X، سابقاً توییتر، بیان می‌شود که ادعا می‌کند سئوی فنی در حال کاهش انتقادی است.

بحث در مورد اهمیت سئو فنی

مولر در مورد X نظر داد و در پاسخ به ادعای Yiğit Konur که “سئو فنی هر روز اهمیت کمتری پیدا می کند.” Konur  در ادامه ادعا کرد که تصورات نادرست زیادی در مورد سئو فنی وجود دارد که برخی به روشی بسیار پیچیده به آن نزدیک می شوند. وی همچنین اظهار داشت که تا زمانی که مسائل فنی قابل توجهی پیش نیاید، تمرکز باید به سمت ایجاد و بهینه سازی محتوای با کیفیت بالا معطوف شود.

این تبادل با یک ویدیوی کوتاه از حساب مرکزی جستجوی Google در مورد تغییر مسیرهای وب سایت آغاز شد. با این حال، گفتگوی گسترده‌تری را در جامعه سئو نشان می‌دهد که پس از به‌روزرسانی اخیر Google در اسناد سیستم‌های رتبه‌بندی آن تشدید شد.

زمینه سئو فنی در سیستم های رتبه بندی گوگل

در ماه آوریل، گوگل اسناد سیستم های رتبه بندی خود را اصلاح کرد و عوامل فنی SEO مانند HTTPS و Core Web Vitals را حذف کرد. گوگل به سرعت توضیح داد که این عناصر اهمیت حیاتی دارند. رابط جستجوی گوگل دنی سالیوان در آن زمان توضیح داد :

همچنین بخوانید:   چگونه سئو وب سایت کسب و کار خود را بهبود بخشیم

این نمی گوید که تجربه صفحه به نحوی «بازنشسته» است یا اینکه مردم باید چیزهایی مانند Core Web Vitals یا سازگاری با موبایل را نادیده بگیرند. می‌گوید اگر می‌خواهید با سیستم‌های رتبه‌بندی اصلی جستجوی گوگل موفق باشید، این جنبه‌ها و دیگر جنبه‌های تجربه صفحه را در نظر بگیرید. سالیوان بیشتر تفاوت بین رتبه‌بندی «سیستم‌ها» و «سیگنال‌ها» را توضیح داد و تأکید کرد که این به‌روزرسانی عناصر تجربه صفحه خاصی را از دسته «سیستم‌ها» به دسته «سیگنال‌ها» منتقل کرد. این تغییر به این معنا نیست که این جنبه‌ها دیگر مرتبط نبودند، بلکه سیگنال‌هایی بودند که توسط سیستم‌های دیگر استفاده می‌شدند.

ارتباط مداوم سئو فنی

بیانیه اخیر مولر نشان می دهد که سئو فنی همچنان نقش مهمی در موفقیت یک وب سایت ایفا می کند .علیرغم چشم انداز در حال تحول جامعه سئو، ادعای مولر تأکید می کند که سئوی فنی ستون فقرات تمام ساختارهای وب باز باقی می ماند.

انتهای مطلب/ منبع